SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 12981067
nr 1298 1067
Soppslev
+ skyslevar, 3 delar, Silver / Trähandtag, 1800-tal. Längd: 21-31 cm, bruttovikt: 160 g
måndag 16 december 2019
kl 18:44:40
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver